Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była organizatorem w 1979 roku. W Czechach, które w 2007 roku były organizatorem „Dnia Książki dla Dzieci”, narodziła się akcja nazwana „Nocą z Andersenem”. Dzieci spędzają tę noc
w bibliotekach, czytając i słuchając bajek. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom. My rów
Nagroda dla Szymona Greszczeszyna
Praca Szymona Greszczeszyna z klasy 6a została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Genealogicznym "Poznając historię rodziny - odkrywamy dzieje narodu". Gratulujemy Szymonowi osiągnięcia.
Organizatorzy przygotowali ucztę dla duszy - wspaniałe występy wokalne i taneczne. Były cenne nagrody dla laureatów i przemówienia zaproszonych gości. Gala miała charakter bardzo uroczysty, zatem pozostanie długo w pamięci. Odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Góra Grosza - 585 zł 06 gr
Niewiarygodne - w akcji Góra Grosza zebraliśmy 585, 06 zł! Dziękujemy! Grosik do grosika i efekt robi wrażenie.
Zielony Dzień św. Patryka pełen zabawy i kreatywności ☘️
Dzień św. Patryka był wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły. W aktywnościach związanych z tym dniem uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki, biorąc udział w ciekawych zabawach podczas lekcji języka angielskiego. Były to zarówno gry językowe, jak i integracyjne, które wypełniły szkołę radością i irlandzką atmosferą. Dodatkowym elementem była wystawa z kodami QR, dzięki której uczniowie mogli zgłębiać ciekawostki związane z kulturą Irlandii oraz postacią św. Patryka. Dzień ten wypełniły zielone akcenty – zarówno w dekoracjach, jak i strojach uczestników. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę. Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia pełne kreatywności i radości
Nasi uczniowie na etapie powiatowym konkursów przedmiotowych!
Z radością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie powiatowym konkursów przedmiotowych z matematyki i języka angielskiego. Konkursy odbyły się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Chełmnie. Dwóch uczniów zmierzyło się z wymagającymi zadaniami matematycznymi, a troje sprawdziło swoje umiejętności językowe w konkursie z języka angielskiego, jedna uczennica pisała oba zestawy. Zestawy zadań nie należały do łatwych, ale nasi reprezentanci dzielnie podjęli wyzwanie. Na wyniki musimy poczekać do połowy kwietnia – trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im sukcesów!
WYCIECZKA ZEROWEK DO NADLEŚNICTWA DĄBROWA
Obie grupy zerowe odwiedziły Nadleśnictwo Dąbrowa, gdzie zwiedziły ścieżkę edukacyjną, poznając gatunki drzew i leśne zwierzęta. Podczas warsztatów dzieci rozwiązywały leśny labirynt oraz odbijały pieczątki ze zwierzętami na drewnianych krążkach, a na zakończenie bawiły się na placu zabaw.
Dziękujemy za wizytę, która była ciekawą lekcją przyrody, rozwijającą wiedzę i kreatywność najmłodszych.
Wielkie serce naszej społeczności
Nasza szkolna społeczność po raz kolejny pokazała, jak wielką ma moc! Aby wesprzeć naszą chorą absolwentkę, uczniowie i nauczyciele wspólnie utworzyli na boisku szkolnym ogromne serce. Był to symbol solidarności, wsparcia i nadziei, który pokazał, że w trudnych chwilach możemy na siebie liczyć. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękny gest!
21 marca Światowy Dzień Poezji
Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Światowy Dzień Poezji obchodzony jest głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. Hucznie świętuje się też Dzień Poezji w Grecji - w Delfach i Atenach, a także w Hiszpanii.
Powitanie wiosny w przedszkolu
W piątek przedszkolaki witały Panią Wiosnę głośno, radośnie i kolorowo.
Był wesoły przemarsz ulicami Jeżewa oraz wspólne malowanie Pani Wiosny🌷☀️🌿3
Prośba o głos
Szanowni Państwo, prosimy o głos na stronie MONDI w ramach projektu Wspieramy lokalnie. Nasza szkoła złożyła wniosek o grant, dzięki któremu może powstać kolejny mural w Jeżewie.
Wystarczy wejść na stronę MONDI - w poniższy link
https://mondiwspieramylokalnie.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/01957ed8-3f8d-4f21-b545-1701690193ba
Spotkanie z żołnierzem zawodowym
Dzisiaj klasy siódme miały spotkanie w ramach wspierania umiejętności zawodowych. Panie wychowawczynie zaprosiły do szkoły Pana Grzegorza Ziółkowskiego, który jest żołnierzem zawodowym. Oprócz bogatego ekwipunku żołnierskiego - pan Grzegorz opowiadał o pracy w wojsku sprawności, o misjach w Libanie. Uczniowie mogli przymierzyć mundury, czapki, kamizelki, maski. Zakładali też ciężki plecak z wyposażeniem, który polski żołnierz nosi podczas ćwiczeń.
Spotkanie z rekordzistą Guinnessa Januszem Chomontkiem
Do naszej szkoły przybył Janusz Chomontek i zaprezentował swoje umiejętności przed społecznością szkolną. Po spotkaniu rozdawał autografy i godził się na wspólne zdjęcia.
Janusz Chomontek – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.
Śladami historii-skąd nasz ród - konkurs międzynarodowy
Nasi uczniowie z klas siódmych: Lena, Bolek i Nicolas przygotowali dzieło muzyczne i plastyczne na Międzynarodowy Konkurs Śladami Historii -Skąd nasz ród . W kategorii plastycznej należało wybrać tematykę z polskiej historii i ją zilustrować, a w kategorii muzycznej przygotować pieśń patriotyczną. Konkurs objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
11.03.2025 r. – II Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim: Czy znasz język polski?
We wtorek w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu odbył się konkurs wiedzy o języku polskim. Wzięło w nim udział 21 uczniów ze szkół powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Lena Kłopotek, Lena Strysik z kl. 7a oraz Maja Urbańska z kl. 8a
Lena Strysik zajęła 4 miejsce z wynikiem 22/27 punktów.
Nauczyciele bibliotekarze informują
od 11.03 - 04.04.2025 r. –w bibliotece trwa kiermasz taniej książki z Tuliszkowa
W ofercie znajdziecie książki popularnonaukowe albumy, leksykony, słowniki, kolorowanki, naklejki, kulinaria itp. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców, pracowników szkoły na zakupy, które mogą być świetnym prezentem. Jest też oferta dla klas starszych, pozycje, które pomogą w przygotowaniu do sprawdzianów
i egzaminów.
Dzień Kobiet w naszej szkole
Dzień Kobiet w naszej szkole
W piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet! Samorząd Uczniowski zadbał o to, by każda z Pań poczuła się wyjątkowo, wręczając drobne upominki jako wyraz wdzięczności i sympatii.
Żeńskiej części grona pedagogicznego życzenia złożył Dyrektor Szkoły Jerzy Prus i zaprosił na poczęstunek - na kawę i pyszne ciasto przygotowane przez panie z kuchni szkolnej.
Moje Kociewie dawniej i dziś - wyniki konkursu
Nasi uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne i fotograficzne na gminny konkurs w Laskowicach pt: „Moje Kociewie wczoraj i dziś”, zorganizowany przez Centrum Biblioteki i Kultury w Gminie Jeżewo oraz Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Jeżewo.
W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział wszyscy uczestnicy i zwycięzcy konkursu ze szkół w gminie Jeżewo oraz: Pani Mirosława Gołyska – popularyzatorka Kociewia, Pani Ilona Walecka – dyrektor CBiK, Pan Maciej Rakowicz – wójt Gminy Jeżewo oraz Pan Maciej Pikuła – zastępca wójta.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1292103